תהליכי גישור עסקי

גישור הוא תהליך שמבסס תקשורת בין שני צדדים. המגשר מקל על תהליך המשא ומתן, ומסייע לשני הצדדים להגיע להסכמה. גישור הוא תהליך פורמלי שקיים כבר מאות שנים.

בחלק זה, נדון בתהליך הגישור וכיצד הוא יכול לסייע בסכסוכים עסקיים.

גישור הוא תהליך שבו שני צדדים או יותר המעורבים בסכסוך מתאחדים בעזרת מגשר כדי להגיע להסכמה. המגשרים אינם נוקטים צד, אלא עוזרים לצדדים לנהל משא ומתן ולהגיע להסכמה.

ניתן להשתמש בגישור למטרות רבות ושונות ואינו מוגבל רק לקונפליקטים בין אישיים. זה יכול לשמש גם עסקים כדי לפתור מחלוקות ביניהם. גישור עסקי הוא לרוב זול ומהיר יותר מאשר פנייה לבית המשפט, והוא מאפשר לחברות המעורבות בסכסוך לשמור על יחסיהן ביניהן.

בעולם העסקים, מחלוקות קורות כל הזמן.

גישור הוא דרך יעילה לפתור מחלוקות אלו.

זהו תהליך שבו צד שלישי עוזר לשני צדדים במחלוקת להגיע להסכמה.

צד שלישי זה יכול להיות מישהו שמכיר היטב את שני הצדדים או מישהו שיש לו ניסיון בפתרון סכסוכים.

תפקידו של המגשר הוא לסייע לשני הצדדים להגיע להסכם ששניהם מרוצים ממנו ויעבדו עליו בעתיד.

תהליך הגישור העסקי וכיצד הוא מתבצע

גישור עסקי הוא דרך ליישוב מחלוקות בין שני צדדים או יותר. זוהי חלופה לפנייה לבית המשפט או לבוררות. גישור הוא תהליך לא פורמלי הכולל צד שלישי, הנקרא המגשר, המסייע לצדדים להגיע להסכמה על ידי מתן הדרכה והצעות.

גישור עסקי הוא סוג של יישוב סכסוכים חלופי המשמש לעתים קרובות במקום ליטיגציה. ניתן להגדיר זאת כתהליך שבו צד שלישי נטול פניות, המגשר, מסייע לשני אנשים או יותר להגיע להסכמה בנושא הקשור לעסק שהם אינם יכולים לפתור בעצמם.

המגשר אינו נוקט צד ובמקום זאת מקל על הדיון בין הצדדים. הם פועלים כדי למצוא בסיס משותף ולעזור לצדדים להבין את נקודות המבט אחד של השני.

ישנם יתרונות רבים לסוג זה של יישוב סכסוכים, כולל: חיסכון בזמן, הפחתת סכסוכים והגברת האמון בין כל הצדדים המעורבים.

גישור עסקי הוא תהליך המסייע לצדדים בסכסוך להגיע להסכמה משביעת רצון הדדית. זוהי אלטרנטיבה לליטיגציה ובוררות, שהן יותר פורמליות ויריביות.

המגשר מנחה את הדיון בין הצדדים, אשר מעודדים אותם למצוא פתרון משלהם. המגשר אינו נוקט צד ואינו כופה פתרונות על הצדדים; במקום זאת, הם עוזרים לצדדים לבחון אפשרויות לפתרון המחלוקת ביניהם.

השלב הראשון בגישור עסקי הוא שהמגשר ייפגש עם שני הצדדים בנפרד, בטרם יביא אותם יחד במועד מאוחר יותר. בפגישה זו עם כל צד הם ידונו מה הם רוצים מהגישור וכן מה הם מקווים שהוא ישיג.

איילון אוריאל מומחה לגישור עסקי ויישוב סכסוכים עסקיים בתחומים כלכליים מורכבים.

דילוג לתוכן